Jonas Kaufmann, Sonya Yoncheva i Ludovic Tézier. Galowy koncert z okazji 100. edycji Festiwalu Arena di Verona w kinach

0

Gwiazdy światowych scen operowych – Jonas Kaufmann, Sonya Yoncheva i Ludovic Tézier – wystąpiły w sierpniu tego roku w słynnym starożytnym amfiteatrze w Weronie, by uczcić setną edycję odbywającego się tam legendarnego letniego festiwalu operowego. W programie uroczystej gali, oprócz wielkich arii operowych, znalazła się też lżejsza muzyka z operetek i musicali. Nie zabrakło również muzyki filmowej Hansa Zimmera i Ennia Morricone.

Latem 1913 roku w tym amfiteatrze, dla uczczenia setnej rocznicy urodzin Giuseppe Verdiego, wystawiono jego „Aidę”. Sukces spektaklu był tak ogromny, że postanowiono w Arena di Verona co roku pokazywać wielkie widowiska operowe. Do dziś odbywa się się tam festiwal, na którym występują największe gwiazdy, dziś choćby Polacy Aleksandra Kurzak czy Piotr Beczała. W 1947 roku z ogromnym powodzeniem zadebiutowała w Arena di Verona słynna śpiewaczka Maria Callas.

W październiku kina całego świata pokazują retransmisję sierpniowej gali z okazji 100-lecia Festiwalu Operowego w Arena di Verona. Do udziału w niej zaproszono artystów, którzy na co dzień śpiewają w mediolańskiej La Scali, nowojorskiej The Metropolitan Opera, londyńskiej Royal Opera House, Opéra national de Paris czy Wiener Staatsoper.

Lista kin i terminy emisji można znaleźć na stronie internetowej: Jonas Kaufmann & Sonya Yoncheva & Ludovic Tézier – Kino Maestro

O autorze