Gala Operetkowa z udziałem gwiazd Opery Krakowskiej w Nowej Hucie

0

2 września w Nowej Hucie odbędzie się Gala Operetkowa, organizowana przez Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe. W trakcie sobotniego wieczoru wystąpią znakomici soliści – Iwona Socha, Katarzyna Oleś – Blacha, Andrzej Lampert, Tomasz Kuk i Adam Szerszeń. Artystom towarzyszyć będzie balet i orkiestra Opery Krakowskiej pod batutą Tomasza Tokarczyka.

W pierwszej części koncertu słuchacze przeniosą się do Wiednia, stał się kolebką operetki m.in. dzięki kompozycjom Johanna Straussa syna pochodzącym z „Barona Cygańskiego” i „Zemsty nietoperza”.

Kolejnymi prezentowanymi utworami będą fragmenty operetek Imre Kalmana – „Hrabina Marica” i „Księżniczka Czardasza”. Z tej drugiej pochodzi wiele znanych utworów, spośród których zabrzmi aria Boniego „Dość, basta” w wykonaniu Adama Szerszenia z towarzyszeniem kobiecego baletu.

Soliści przybliżą również słuchaczom dzieło „Wiktoria i jej huzar” oraz utwory, które rozsławił słynny Jan Kiepura. Nie zabraknie również muzyki zza oceanu, a dokładnie z Nowego Jorku. Na melomanów będzie czekać kołysanka „Summertime” z opery Gershwina „Porgy & Bess” łączącej jazz, muzykę poważną i rozrywkową. Dla fanów muzyki pop czeka „Maria” z kultowego broadwayowskiego musicalu „West Side Story” w wykonaniu Tomasza Kuka. W ten sposób symboliczna podróż dobiegnie końca. Wspólnie domkniemy okres świetności operetek, które z czasem ustąpiły swojej popularności amerykańskim musicalom.

„Gala operetkowa”, grafika: materiały prasowe

Wstęp wolny!

O autorze