Ewa Vesin, Joanna Moskowicz, Iryna Zhytynska i inni artyści w koncercie „Głos serca dla Ukrainy”

0

W najbliższą niedzielę (3 kwietnia) na Uniwersytecie Wrocławskim odbędzie się koncert charytatywny, w którym wezmą udział polscy i ukraińscy śpiewacy operowi. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie im. Richarda Straussa.

To pierwsze takie wydarzenie muzyczne od lat: w zabytkowych wnętrzach Oratorium Marianum wraz z ukraińskimi gośćmi wystąpią soliści, których publiczność we Wrocławiu oklaskiwała przez wiele lat, a którzy obecnie śpiewają na znakomitych scenach polskich i zagranicznych.

W koncercie wystąpią: Iryna Zhytynska, Ewa Vesin, Joanna Moskowicz, Tatiana Bondar, Iryna Petrova, Pavlo Prystai, Mykhailo i Olena Hnatiuk, a na fortepianie towarzyszyć im będą pianiści Justyna Skoczek i Ashot Drnayan-Babrouski.

Publiczność – oprócz kilku pieśni ukraińskich – usłyszy wspaniałe, znane (ale i mniej popularne) fragmenty z oper m.in. Giacomo Pucciniego (Vissi d’arte z Toski, O mio babbino caro z Gianniego Schicchi, La banca di Francia z Cyganerii), Georgesa Bizeta (Habanera z Carmen), Wolfganga Amadeusza Mozarta (Martern aller Arten z Uprowadzenia z seraju),  Semena Hulaka-Artemovskiego (Zaporożec za Dunajem), Francesca Cilei (Arlezjanka) i Gaetano Donizettiego (Roberto Devereux), a także nieśmiertelną barkarolę z Opowieści Hoffmanna Jacquesa Offenbacha.

Koncert nie jest biletowany, jednak gospodarze liczą na hojność melomanów i organizują zbiórkę pieniędzy, których całość zostanie przekazana na rzecz wrocławskiej Fundacji Ukraina.

O autorze