Ewa Tracz i Bassem Akiki wystąpią podczas Koncertu Sylwestrowego NOSPR

0

Z powodu epidemii koronawirusa teatry operowe i filharmonie nie mogą w tym roku zaprosić widzów na sylwestrowe spektakle i koncerty, ale przenoszą swoje działania do sieci i prześcigają się w propozycjach na wspólne spędzenie tego wyjątkowego wieczoru.

Melomani, którzy pozostaną w domach, nie muszą tym samym rezygnować z szampańskiej atmosfery, elegancji i znakomitej muzyki. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia postara się zapewnić wszystkie te wrażenia podczas sylwestrowego koncertu, w trakcie którego z orkiestrą wystąpi niezwykle ceniona sopranistka Ewa Tracz. W jej wykonaniu usłyszymy arie m.in. Giacomo Pucciniego, Antonina Dworzaka, Giuseppe Verdiego i Franza Lehara. Orkiestrę poprowadzi tego wieczoru cieszący się dużą renomą w środowisku muzycznym polsko-libański dyrygent, Bassem Akiki. Pod jego batutą zabrzmią taneczne kompozycje rodziny Straussów, uwertura do operetki „Orfeusz w piekle” Jacquesa Offenbacha, a także słynne tańce symfoniczne Zoltana Kodály i Antotnina Dworzaka.

Transmisja dostępna będzie na stronie internetowej www.nospr.org.pl, profilu NOSPR na Facebooku oraz w serwisie YouTube. Początek koncertu 31 grudnia o godzinie 18:00.

Program koncertu:

Jacques Offenbach
Uwertura do operetki „Orfeusz w piekle”

Imre Kálmán
Czardasz Sylvii z operetki „Księżniczka czardasza”

Johann Strauss (syn)
Galop „Klipp-Klapp” op. 466

Franz Lehár
Pieśń o Wilii z operetki „Wesoła wdówka”

Eduard Strauss
Polka „Mit Dampf” op. 70

Zoltán Kodály
„Tańce z Galanty”

Giacomo Puccini
Aria Lauretty „O mio babbino caro” z opery „Gianni Schicchi”

Antonín Dvořák
„Tańce słowiańskie” op. 72: nr 1

Aria „Měsíčku na nebi hlubokém” z opery „Rusałka”

„Tańce słowiańskie” op. 72: nr 5

Giuseppe Verdi
Bolero Eleny „Mercè, dilette amiche” z opery „Nieszpory sycylijskie”

Antonín Dvořák
„Tańce słowiańskie” op. 72: nr 7

O autorze