Ewa Płonka jako Lady Macbeth w streamingu z Deutsche Oper am Rhein

9

Serwis streamingowy OperaVision ogłosił wrześniowe plany transmisji spektakli operowych. W programie znalazły się: „Złoto Renu” Wagnera zrealizowane przez Birmingham Opera Company, „Wieczór z operetką i zarzuelą” z Palau de les Arts, „Dama pikowa” Czajkowskiego z La Monnaie oraz „Makbet” Verdiego z Deutsche Oper am Rhein. W roli demonicznej Lady Macbeth zobaczymy Ewę Płonkę.

Ewa Płonka kontynuuje dobrą passę na europejskich scenach. Latem artystka występowała w emitowanym również we włoskiej telewizji „Nabucco” Verdiego na Festiwalu Arena di Verona oraz w tej samej roli w Teatro Real w Madrycie. Sezon rozpoczęła w Düsseldorfie, gdzie zaśpiewa właśnie w „Makbecie” Verdiego. Premiera przedstawienia zaplanowana jest na 4 września. Streaming na OperaVision dostępny będzie od 30 września, godz. 19.00 do 30 marca, godz. 12.00. Za reżyserię przedstawienia odpowiada Michael Thalheimer, a kierownictwo muzyczne sprawuje Stefan Blunier.

Sopranistka wkrótce wystąpi w Polsce – 22 i 24 września wcieli się w tytułową rolę w „Tosce” Pucciniego w Operze Wrocławskiej.

O autorze