Elina Garanča jako Carmen w kinach sieci Cinema City

0

„Carmen” Bizeta to jedna z najpopularniejszych i najczęściej wystawianych oper. Spektakularną, obecną od niemal trzydziestu lat na festiwalu Arena di Verona inscenizację tego dzieła przygotował Franco Zeffirelli.

9 stycznia w wybranych kinach sieci Cinema City obejrzymy spektakl z 2022 roku, w którym zaśpiewali Elīna Garanča, Brian Jagde i Claudio Sgura. Dyryguje Marco Armiliato. Dla łotewskiej mezzosopranistki ubiegłoroczny występ był debiutem na legendarnej festiwalowej scenie.

Dzięki współpracy Fondazione Arena di Verona z Fondazione Franco Zeffirelli oraz dawnymi współpracownikami zmarłego w 2019 roku reżysera, organizatorom festiwalu udało się dotrzeć do oryginalnego projektu spektaklu z 1995 roku, co pozwoliło na opracowanie przedstawienia będącego syntezą wizji Zeffirellego.

„Carmen” Bizeta jest prezentowana w Cinema City w ramach cyklu „Opera w kinie”. Powtórka przedstawienia zaplanowana jest na 14 stycznia.

W ramach cyklu wyemitowane zostaną również „Traviata” Verdiego (6 i 11 lutego) oraz „Turandot” Pucciniego (5 i 10 marca). Obydwa spektakle zarejestrowane zostały również na Festiwalu Arena di Verona.

O autorze