Charles Castronovo i Artur Ruciński gwiazdami Muzycznego Festiwalu w Łańcucie

0

Tegoroczna 62. edycja Muzycznego Festiwalu w Łańcucie odbędzie się od 6 maja do 4 czerwca. Koncerty zaplanowano zarówno w przestrzeniach Zamku w Łańcucie, jak i w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

Festiwal zainauguruje „La serva padrona” Pergolesiego w wykonaniu artystów Polskiej Opery Królewskiej. Spektakl, który miał swoją premierę w POK w 2020 roku wyreżyserowała Jitka Stokalska. 14 maja wystawiony zostanie „Kopciuszek” Rossiniego w reżyserii Anny Zwiefki. W tytułowej roli wystąpi Daria Proszek, na co dzień związana z monachijską Bayerische Staatsoper, a także m.in. Jacek Ozimkowski, Julia Surushkina, Julia Malik i Pablo Cameselle.

19 maja w Filharmonii Podkarpackiej zaśpiewa światowej sławy tenor Charles Castronovo. Artysta, który występuje na najlepszych operowych scenach, polskiej publiczności jest znany z udziału w „Manon” Masseneta i w „Opowieściach Hoffmanna” Offenbacha wystawianych w Operze Wrocławskiej. W Rzeszowie towarzyszyć mu będzie rumuńska sopranistka Diana Țugui.

Finał festiwalu należeć będzie do Artura Rucińskiego, który z kolei wystąpi z sopranistką Guiomar Cantó. Znakomity polski baryton występuje obecnie w Metropolitan Opera, gdzie wciela się w Germonta w „Traviacie” Verdiego. W tej samej roli pojawi się jeszcze w tym sezonie na scenach Bayerische Staatsoper oraz berlińskiej Staatsoper Unter den Linden.

W programie festiwalu znajdują się również koncerty artystów takich jak m.in. Tanita Tikaram, Berlin Piano Trio, Nazareth College Chamber Singers, La Chapelle Harmonique, Mihai Diaconescu, Hina Maeda i Michał Francuz.

Pełny program festiwalu znajduje się na stronie: 2023 – Muzyczny Festiwal w Łańcucie (festiwallancut.pl)

O autorze