Bayerische Staatsoper: transmisja koncertu z udziałem gwiazd i spektaklu „Tristan i Izolda”

0

Bayerische Staatsoper oferuje na weekend bardzo atrakcyjne internetowe streamingi z odbywającego się tam właśnie letniego festiwalu operowego.

Dziś o godz. 19.00 transmitowany będzie organizowany na świeżym powietrzu koncert poświęcony żegnającemu się ze stanowiskiem dyrektora opery Nikolausowi Bachlerowi. Wystąpi w nim cała plejada największych gwiazd opery, m.in. Pavol Breslik, Diana Damrau, Elīna Garanča, Christian Gerhaher, Gunther Groissbock, Ermonela Jaho, Anja Kampe, Jonas Kaufmann, Simon Keenlyside, Anna Netrebko, Wolfgang Koch, Marlis Petersen i Nina Stemme.

Koncert będzie dostępny bezpłatnie w serwisie streamingowym teatru przez 7 kolejnych dni (do 3 sierpnia, godz. 19.00).

31 lipca w Internecie będzie w kolei można obejrzeć jedną z najbardziej oczekiwanych premier tego sezonu – „Tristana i Izoldę” Wagnera w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego i pod batutą Kirilla Petrenki. Początkowo streaming tego spektaklu nie był planowany, by zapewnić możliwie jak najbardziej komfortowe warunki debiutującym w tytułowych rolach Jonasowi Kaufmannowi i Anji Harteros, ale ostatecznie zdecydowano się na udostępnienie przedstawienia szerokiej publiczności.

Po zakończeniu live-streamingu, nagranie będzie dostępne przez 24 godziny od 2 sierpnia, godz. 19.00 do 3 sierpnia, godz. 19.00.

O autorze