Artur Ruciński jako Eugeniusz Oniegin w transmisji z Teatro Massimo di Palermo

0

Już dziś (19.05) o godz. 20.00 w Teatro Massimo di Palermo odbędzie się premiera „Eugeniusza Oniegina” Czajkowskiego z Arturem Rucińskim w roli tytułowej. Spektakl transmitowany będzie za pośrednictwem YouTube.

Przedstawienie w inscenizacji Juliena Chavaza jest produkcją Opernhaus Magdeburg, którego dyrektorem jest reżyser. Spektakl był wystawiony w Niemczech na początku tego roku i ma trafić również na scenę Opéra national de Lorraine w Nancy. W Teatro Massimo pierwotnie zakładano pokazanie warszawskiego „Oniegina” zrealizowanego przez Mariusza Trelińskiego, jednak finalnie opera zdecydowała się na magdeburską produkcję.

Kierownictwo muzyczne nad spektaklem objął Omer Meir Wellber, dyrektor muzyczny Volksoper Wien, a od 2025 roku – Staatsoper Hamburg. W premierowym przedstawieniu wystąpią: Artur Ruciński (Eugeniusz Oniegin), Carmen Giannattasio (Tatiana), Saimir Pirgu (Leński), Victoria Karkacheva (Olga), Helene Schneiderman, (Łarina), Margarita Nekrasova (Filipiewna) i Giorgi Manoshvili (Gremin). Przedstawienia grane są codziennie do 25 maja.

Artur Ruciński jutro zaśpiewa ostatni spektakl „Traviaty” w Staatsoper Unter den Linden, a następnie będzie można go zobaczyć w dwóch miejscach w Polsce – 4 czerwca da koncert na Festiwalu Muzycznym w Łańcucie, a 14 czerwca zaprezentuje się przez poznańską publicznością w koncertowej wersji „Simona Boccanegry” Verdiego w Auli Uniwersyteckiej (organizatorem wydarzenia jest Teatr Wielki w Poznaniu).

O autorze