Artur Ruciński i Rafał Siwek gwiazdami koncertu charytatywnego „Wielcy Artyści – Małym Pacjentom”

4

15 marca w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej odbędzie się wyjątkowy charytatywny koncert „Wielcy Artyści – Małym Pacjentom”, którego gwiazdami będą dwaj światowego formatu śpiewacy operowi występujący na co dzień w najlepszych teatrach operowych świata – Artur Ruciński i Rafał Siwek! Towarzyszyć im będzie wybitny dyrygent Piotr Sułkowski i orkiestra Sinfonia Iuventus.

Artur Ruciński występuje obecnie w „Zbójcach” Verdiego w El Palau de les Arts Reina Sofía (Walencja), a już w kwietniu wcieli się w innego verdiowskiego bohatera – Germonta („Traviata”) w nowojorskiej Metropolitan Opera. Rafał Siwek po sukcesach w Paryżu i Moskwie jeszcze w lutym zaśpiewa na jednej scenie wraz ze znakomitą mezzosopranistką Agnieszką Rehlis w „Nabucco” Verdiego w Bayerische Staatsoper.

Organizatorem wydarzenia jest znana skrzypaczka Patrycja Piekutowska, która w ciągu ostatnich trzech lat jako ambasador Fundacji Serce Dziecka realizowała projekt Otwarte Serca – Mistrzowie Muzyki, Biznesu i Kardiochirurgii Dzieciom w ramach którego odbyło się dotychczas 7 koncertów. Tym razem pomysłodawczyni wydarzenia chce współpracować bezpośrednio z Centrum Zdrowia Dziecka, a wpływy ze sprzedaży biletów przeznaczyć na modernizację i rewitalizację szpitala.

Formuła koncertu polega na podziękowaniu na scenie tym, którzy zdecydują się uwierzyć, że znalezienie się wśród fundatorów przyczyni się do pilnych remontów w budynkach Centrum Zdrowia Dziecka.

Na sali w większości zasiadać będzie świat biznesu i melomani, którzy kupią bilety-cegiełki. Rezerwacja cegiełek – pod adresem piekutowskapatrycja@gmail.com. W odpowiedzi podane będą dane do przelewu na subkonto Centrum Zdrowia Dziecka, a cegiełka dostarczona będzie przez kuriera.

Więcej informacji: https://www.bcc.org.pl/wielcy-artysci-malym-pacjentom/?fbclid=IwAR3D9A1uqKRa90vndizGz-omu7oHGHd6Dp5dOb19-u8fmzJ5QAGvO8ahOPg

O autorze