Artur Ruciński i Michael Fabiano w koncercie online z Neapolu

0

Wczoraj w Neapolu odbył się pierwszy z serii spektakli „Eugeniusza Oniegina” Czajkowskiego z Arturem Rucińskim w tytułowej roli. Już dziś artysta zaśpiewa z kolei w transmitowanym online koncercie, który organizowany jest z okazji konferencji ministrów kultury państw regionu śródziemnomorskiego. Celem spotkania na szczycie jest rozwój współpracy oraz promowanie kultury, która może stanowić instrument pokoju i dialogu w państwach basenu Morza Śródziemnego.

Orkiestrą Teatro San Carlo dyrygować będzie Riccardo Frizza. W programie składającym się z najbardziej popularnych arii belcanta zaprezentują się Elena Stikhina, Michael Fabiano, Francesco Demuro i Artur Ruciński.

Koncert transmitowany będzie bezpłatnie dziś (16.06) o godz. 20.00. Aby dołączyć do wydarzenia online, należy się zarejestrować na stronie teatru: https://www.on.teatrosancarlo.it/register.

Wielbiciele talentu Artura Rucińskiego będą mieli okazję podziwiać go na żywo już w przyszłym tygodniu, 23 czerwca w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej, gdzie zaśpiewa u boku Pretty Yende.

O autorze