Artur Ruciński autorem muzycznego cyklu „Znacie, to posłuchajcie” w radiowej Dwójce

0

Znakomity śpiewak operowy Artur Ruciński prowadzi od 25 do 29 maja w radiowej Dwójce cykl „Znacie, to posłuchajcie”. W pięciu audycjach światowej sławy baryton prezentuje słuchaczom Programu 2 Polskiego Radia m.in. najważniejsze utwory, które go ukształtowały, przeboje muzyki klasycznej w wykonaniu swoich mistrzów oraz popularny, lekki, nie tylko operowy repertuar. Emisja codziennie od godz. 10.00.

Artur Ruciński ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Jerzego Knetiga, a karierę wokalną rozpoczął w Warszawskiej Operze Kameralnej i w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, gdzie wystąpił w tytułowej roli w „Eugeniuszu Onieginie” Piotra Czajkowskiego w reżyserii Mariusza Trelińskiego. Punktem zwrotnym było dla Rucińskiego zaproszenie od Daniela Barenboima do zaśpiewania w „Eugeniuszu Onieginie” pod jego batutą obok Rolando Villazona w Deutsche Staatsoper Berlin (2009). Dziś śpiewak współpracuje z największymi scenami operowymi, w tym m.in. z Bayerische Staatsoper w Monachium, Royal Opera Hause w Londynie, Teatro Alla Scala w Mediolanie,  Opera Bastille w Paryżu czy Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Jako prowadzący cykl „Znacie, to posłuchajcie” Artur Ruciński przedstawia w swoich audycjach arie z  ważnych dla jego kariery oper, dzieł, które go ukształtowały i stały się istotnymi wydarzeniami w jego życiu. Artysta prezentuje również nagrania śpiewaków, których najbardziej ceni oraz tych, z którymi miał okazje pracować. Obok dzieł Czajkowskiego, Verdiego, Donizettiego, Moniuszki w repertuarze jego audycji znajdzie się muzyka nieco lżejsza, przy której śpiewak się relaksuje.

Emisja „Znacie, to posłuchajcie” codziennie od 25 do 28 maja w godz. 10.00-11.00.

O autorze