Arte.tv: Jonas Kaufmann i Ludovic Tézier na żywo z Baden-Baden

4

Jonas Kaufmann i Ludovic Tézier rozpoczynają rok w wielkim stylu w Festspielhaus Baden-Baden. 8 stycznia artyści zaśpiewają słynne duety z oper Verdiego, Pucciniego i Ponchiellego, a ich koncert transmitowany będzie na żywo w internetowej telewizji Arte.tv. Orkiestrę Deutsche Radio Philharmonie Saarbrücken Kaiserslautern poprowadzi Jochen Rieder.

Śpiewacy po raz pierwszy spotkali się na scenie w paryskiej produkcji „Werthera” Masseneta w 2010 i od tego czasu często występują razem, głównie w operach Verdiego. Gdy po raz pierwszy zaangażowano ich wspólnie do „Mocy przeznaczenia” w Bayerische Staatsoper w 2013 roku, każdy z nich znalazł idealnego sparingpartnera. „Z Ludovikiem mogę iść pełną parą” wyjaśnia Kaufmann. „Zwłaszcza w naszych wspólnych scenach w „Mocy przeznaczenia”, które przypominają walkę zapaśniczą” – dodaje.

Niemiecki tenor i francuski baryton nagrali w 2022 roku wspólny album „Insieme”, na którym można usłyszeć fragmenty rzadko wykonywanych dzieł. m.in. francuskiej wersji „Nieszporów sycylijskich” Verdiego (opera ta jest zwykle wykonywana w języku włoskim). Sceny z „Dona Carlosa” Verdiego również zostały nagrane w języku francuskim.

O autorze