Antonina Campi Opera Masterclass 2020 już na początku września!

0

Aż 21 młodych śpiewaków weźmie udział w Antonina Campi Opera Masterclass odbywające się w ramach Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów.

Soliści będą doskonalić swoje umiejętności pod okiem wybitnych śpiewaków – pedagogów, a efektem ich pracy będzie koncert finałowy odbywający się w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur (12 września, godz. 18.00, wstęp wolny).

W tym roku warsztaty wokalne poprowadzą: Mariusz Kwiecień – baryton o ogromnym dorobku scenicznym zdobytym w najbardziej renomowanych teatrach operowych, na czele z Metropolitan Opera, obecnie dyrektor artystyczny Opery Wrocławskiej, Katarzyna Trylnik, śpiewaczka i pedagog współpracująca z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, oraz Ewa Vesin, dyrektor artystyczna Konkursu i solistka, która w nadchodzącym sezonie zaśpiewa na scenach m.in. Sydney, Rzymu i Pragi. Artystom towarzyszyć będą uznani pianiści-korepetytorzy: Justyna Skoczek, Tomasz Pawłowski i Marcin Kozieł.

Projekty pod marką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów odbywają się od 2017 roku. Stały się one jedyną w Polsce platformą artystyczną łączącą profesjonalny świat operowy (konkurs wokalny) z konsekwentną edukacją muzyczną na każdym poziomie (Masterclass) i refleksją teoretyczno-uniwersytecką (konferencja naukowa).

Operalovers.pl jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Czytaj również: https://operalovers.pl/antonina-campi-opera-masterclass-2020-juz-we-wrzesniu-w-lublinie/

O autorze