Angelina Jolie zagra Marię Callas

3

To dla mnie wielki zaszczyt i odpowiedzialność. Dam z siebie wszystko, aby uczcić pamięć i dziedzictwo takiej legendy” – zapowiada Angelina Jolie, która wcieli się w tytułową rolę w filmie „Maria”. Za kamerą stanie Pablo Larraín, który ma już na swoim koncie ekranizację losów słynnych kobiet – Jackie Kennedy i księżnej Diany („Jackie”, „Spencer”). Scenariusz napisał nominowany do Oscara Steven Knight („Niewidoczni”, „Peaky Blinders”), który współpracował już z Pablo Larraínem przy „Spencer”.

Najnowsza produkcja reżysera skupiać się będzie na ostatnich dniach życia Marii Callas, które spędziła w Paryżu, jednak film ma nawiązywać do całego okresu kariery wybitnej śpiewaczki. „Szansa, by połączyć moje dwie największe miłości – kino i operę – to dla mnie spełnienie marzeń” – mówi Larraín. I dodaje: „Zrobienie tego z Angeliną, niezwykle odważną i dociekliwą artystką, jest fascynującą możliwością. To prawdziwy dar”.

Aktorka nie pozostawała mu dłużna w komplementach „Pablo Larraín to reżyser, którego od dawna podziwiam. Możliwość opowiedzenia historii Marii z nim i Stevenem Knightem to spełnienie marzeń” – powiedziała Jolie.

Angelina Jolie to laureatka Oscara za drugoplanową rolę w filmie „Przerwana lekcja muzyki” w reżyserii Jamesa Mangolda. Ostatnie jej projekty to thriller „Ci, którzy życzą mi śmierci” oraz film z uniwersum Marvela „Eternals”. Artystka wystąpiła w wielu kinowych hitach, takich jak „Lara Croft”, „Ścigani”, „Nad morzem”, „Czarownica”, „Pan i pani Smith”, „Oszukana”, „Kolekcjoner kości”, „Salt” czy „Hakerzy”.

Zdjęcia do filmu mają ruszyć w przyszłym roku.

O autorze