Angela Gheorghiu gwiazdą 63. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie

0

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na 63. Muzyczny Festiwal w Łańcucie. Gwiazdą tegorocznej edycji wydarzenia jest Angela Gheorghiu, jedna z najbardziej znanych śpiewaczek operowych naszych czasów. Rumuńska sopranistka wystąpi w Filharmonii Podkarpackiej 7 czerwca. Na scenie towarzyszyć będzie jej rodak Teodor Ilincăi, a orkiestrę poprowadzi hiszpański dyrygent David Giménez.

Angela Gheorghiu w Polsce koncertowała do tej pory jedynie raz, w 2017 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi. 58-letnia artystka śpiewa obecnie głównie koncerty, ale nie stroni również od występów w spektaklach. Od 24 stycznia do 16 lutego wcielała się w rolę Mimi w „Cyganerii” Pucciniego na deskach londyńskiej Royal Opera House.

Gheorghiu jest kolejną operową gwiazdą, która przyjęła zaproszenie do Rzeszowa. W ubiegłym roku publiczność mogła podziwiać występy m.in. Charlesa Castronovo i Artura Rucińskiego, wcześniej śpiewali tam również m.in. Piotr Beczała, Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna czy José Cura.

63. Muzyczny Festiwal w Łańcucie rozpocznie się 9 maja i potrwa do 7 czerwca. W trakcie czterech festiwalowych tygodni zaprezentują się również Orkiestra Kameralna „Amadeus”, Polish Art Philharmonic, Acadiana Chamber Orchestra, Philippe Quint, Judith Jauregui, Elizabeth Pitcairn, Andrea Motis, Camille Thomas, Julien Brocal, Agnieszka Duczmal, Michael Maciaszczyk, Mariusz Smolij, Jarosław Żołnierczyk, Szymon Krzeszowiec, Maksymilian Lipień, Damian Lipień, Marek Bałata, Włodek Pawlik oraz Candy Dulfer.

O autorze