Andrzej Filończyk i Krzysztof Bączyk w „Don Giovannim” Mozarta w Teatro di San Carlo

0

Na afisz Teatro di San Carlo w Neapolu powraca w lutym „Don Giovanni” Mozarta. W tytułowej roli najsłynniejszego uwodziciela zadebiutuje Andrzej Filończyk, a jako jego sługa Leporello wystąpi Krzysztof Bączyk.

Premiera „Don Giovanniego” w reżyserii Mario Martone miała miejsce w Teatro di San Carlo w 2002 roku. Spektakl wystawiony został również w OperaLombardia, a ostatnio zaprezentowany także na otwarcie sezonu w Teatro Regio di Parma.

Przedstawienie z udziałem polskich artystów będzie można zobaczyć w Neapolu sześciokrotnie, w terminie od 16 do 27 lutego. Orkiestrę poprowadzi Constantin Trinks, a w obsadzie znajdują się ponadto Antonio Di Matteo, Roberta Mantegna, Bekhzod Davronov, Selene Zanetti, Valentina Naforniţa, Pablo Ruiz.

Andrzej Filończyk ponownie zmierzy się z rolą Don Giovanniego w kwietniu tego roku w Wiener Staatsoper. Wcześniej zaśpiewa jeszcze w „Łucji z Lammermoor” Donizettiego w Deutsche Oper Oper Berlin, a w czerwcu wcielać się będzie w Belcore w „Napoju miłosnym” Donizettiego w Staatsoper Hamburg.

Krzysztof Bączyk w tym sezonie wystąpi w Neapolu również w „Luizie Miller” Verdiego. W czerwcowych spektaklach polskiego basa zobaczyć będzie można jako Wurma, a w roli Millera wystąpi Artur Ruciński. W maju Bączyk zaśpiewa w „Weselu Figara” Mozarta w Staatsoper Hamburg.

O autorze