Aleksandra Kurzak jako Tosca w Warszawie

2

10 i 12 marca w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej to wielkie święto melomanów. W tytułowej roli w „Tosce” Pucciniego zaśpiewa bowiem Aleksandra Kurzak, polska gwiazda światowych scen operowych. Artystka zadebiutowała w partii Toski wiosną ubiegłego roku na deskach Metropolitan Opera, a kolejna seria nowojorskich spektakli miała miejsce jesienią. Warszawska publiczność będzie miała okazję zobaczyć sopranistkę w tej operze Pucciniego jako w pierwsza w Europie.

Aleksandra Kurzak wydała w ostatnich miesiącach książkę „Dobrissimo! Opera od kuchni”, którą napisała razem z dziennikarką Marzeną Rogalską. Jak ogłosiła dziś w mediach społecznościowych Opera Narodowa, po spektaklach śpiewaczka będzie podpisywać egzemplarze książki w foyer głównym (w niedzielę razem z Marzeną Rogalską).

W obsadzie weekendowych spektakli znajdują się również Andrea Carè (Cavaradossi), Mikołaj Zalasiński (Scarpia), Jasin Rammal-Rykała (Angelotti), Dariusz Machej (Zakrystian), Piotr Maciejowski (Spoletta).

„Tosca” w reżyserii Barbary Wysockiej miała swoją premierę w Operze Narodowej na początku 2019 roku. Orkiestrę TW-ON poprowadzi Patrick Fournillier.

O autorze