Walentynkowy „Napój miłosny”

0

Z uwagi na poluzowanie obostrzeń, które objęło również branżę kulturalną, Walentynki można spędzić w teatrze, kinie czy filharmonii, ale można również zostać w domu i obejrzeć spektakl online.

Jedną z najciekawszych propozycji na ten wyjątkowy wieczór jest streaming „Napoju miłosnego” Donizettiego z Opery Śląskiej. Bilety na przedstawienie rozeszły się bardzo szybko, więc transmisja na żywo jest w tym momencie jedyną dostępną opcją na obejrzenie spektaklu.

Miłosne perypetie Adiny (Gabriela Gołaszewska) i Nemorina (Andrzej Lampert) reżyserka Karolina Sofulak umiejscowiła w hotelu, inspirując się kinem Wesa Andersona, a w szczególności filmem „Grand Budapest Hotel”. Adina jest szefową placówki, a zakochany Nemorino to skromny boy hotelowy. Chcąc zdobyć jej serce, Nemorino daje się zwieść obietnicom Doktora Dulcamary, który sprzedaje mu tajemniczy eliksir. Aby jednak wzbudzić uczucie, musi nie tylko zdobyć względy Adiny, ale także pokonać  rywala, którym jest Belcore. Czy pomoże mu w tym towar zakupiony u Dulcamary?  Wartka akcja, pełna komicznych sytuacji, zaprezentowana jest w przepięknej oprawie bel canto.

Transmisja w niedzielę 14 lutego o godzinie 18.00 na platformie vod.opera-slaska.pl. Bilety w cenie 20 zł.

.

O autorze