The Metropolitan Opera: Live in HD – Artur Ruciński w transmisji „Manon” do kin

5

Już 26 października do kin na całym świecie trafi transmisja opery „Manon” Masseneta z nowojorskiej Metropolitan Opera. W spektaklu w rolę brata tytułowej bohaterki wciela się Artur Ruciński, który na scenie Met występuje już po raz kolejny, jednak po raz pierwszy w bezpośredniej transmisji kinowej.

„To będzie mój kolejny występ w Met, po Sharplessie w „Madame Butterfly” i Germoncie w „La traviacie” – mówi Artur Ruciński – ale cieszę się, że tym razem będzie go też mogła obejrzeć publiczność w kinach na całym świecie i oczywiście w Polsce. Serdecznie wszystkich zapraszam i pozdrawiam polskich widzów”

Polski baryton w ciągu kilku ostatnich lat w niesamowitym tempie rozwinął swą karierę, zdobywając szturmem najbardziej prestiżowe sceny świata, gdzie święci triumfy jako lord Ashton w „Łucji z Lammermooru” Donizettiego, hrabia di Luna w „Trubadurze” Verdiego, Marcello w „Cyganerii” Pucciniego czy Giorgio Germont w „Traviacie” Verdiego.

W „Manon” scenicznymi partnerami Artura Rucińskiego są znakomici amerykańscy śpiewacy – cieszący się ogromną popularnością tenor Michael Fabiano (kawaler des Grieux) oraz Lisette Oropesa (Manon), która w 2019 roku zdobyła dwie najbardziej liczące się nagrody przyznawane śpiewakom operowym w Stanach Zjednoczonych – nagrodę Richarda Tuckera i nagrodę Beverly Sills. Dzień po kinowej transmisji trójka protagonistów przedstawienia wystąpi wśród innych wykonawców na koncercie podczas Richard Tucker Gala w Carnegie Hall.

O autorze