Teatro Massimo di Palermo: Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna w transmisji „Rycerskości wieśniaczej”

0

Teatro Massimo di Palermo jest jednym z włoskich teatrów, który w momencie rozluźnienia restrykcji związanych z epidemią koronawirusa zdecydował się na przygotowanie letniego sezonu. Wszystkie wydarzenia odbywają się w amfiteatrze Teatro di Verdura, a część z nich dostępna jest na platformie streamingowej teatru: https://www.teatromassimo.it/teatro-massimo-tv-567/

9 sierpnia o godz. 21.15 zaplanowana jest transmisja koncertowej wersji „Rycerskości wieśniaczej” Mascagniego z udziałem Aleksandry Kurzak jako Santuzzy i Roberta Alagni w partii Turiddu.

Dla polskiej gwiazdy jest to debiut w roli, który pierwotnie zaplanowany był w Arena di Verona. Kurzak i Alagna mieli wystąpić tego lata w Weronie w jedynym spektaklu „Rycerskości wieśniaczej” i „Pajaców”, gdzie artystka miała wcielić się miała zarówno w Neddę w „Pajacach”, którą to rolę wykonywała już m.in. w Metropolitan Opera, Opernhaus Zurich i Gran Teatre del Liceu, jak również po raz pierwszy zaśpiewać partię Santuzzy w „Rycerskości wieśniaczej”. Epidemia pokrzyżowała jednak te plany – wszystkie produkcje operowe zostały przełożone na kolejną edycję festiwalu, a w Weronie odbywają się w tym roku jedynie koncerty.

EDYCJA: TRANSMISJA ZOSTAŁA PRZEŁOŻONA NA WTOREK, 11 SIERPNIA, GODZ. 21.15

Czytaj również: https://operalovers.pl/aleksandra-kurzak-zadebiutuje-jako-santuzza-w-palermo/

 

O autorze