04
cze
Marta Gardolińska po raz pierwszy staje dziś za pulpitem dyrygenckim Opéra national de Paris. Polska dyrygentka poprowadzi przedstawienie Traviaty Verdiego na scenie Opéra Bastille, rozpoczynając serię 14 spektakli zaplanowanych od 4 czerwca do 13 lipca. Będzie to wznowienie inscenizacji Simona Stone'a, która od premiery w 2019 roku należy do najbardziej rozpoznawalnych współczesnych realizacji Traviaty. Australijski reżyser przeniósł akcję opery do XXI wieku. W jego interpretacji Violetta funkcjonuje w świecie mediów społecznościowych, internetowej popularności i nieustannej publicznej ekspozycji, zastępując XIX-wieczną kurtyzanę znaną z libretta. Mimo zmiany realiów Stone zachował centralny konflikt dzieła Verdiego - historię bohaterki zmuszonej do poświęcenia własnego szczęścia…