18
maj
19 maja o godz. 20.00 platforma medici.tv pokaże transmisję „Messa da Requiem” Giuseppe Verdiego z Palau de la Música Catalana w Barcelonie. Koncert zainauguruje europejskie tournée Staatskapelle Dresden pod dyrekcją Daniele Gattiego. W obsadzie znaleźli się Eleonora Buratto, Elīna Garanča, Benjamin Bernheim oraz Riccardo Zanellato. Towarzyszyć im będą Staatskapelle Dresden oraz kataloński chór Orfeó Català przygotowany przez Xaviera Puiga. Verdiańskie „Requiem” należy do najbardziej monumentalnych dzieł muzyki sakralnej, ale jednocześnie pozostaje utworem o wyjątkowo silnym operowym napięciu. Rozbudowane partie chóralne, gwałtowne kontrasty dynamiczne i dramatyczna ekspresja sprawiają, że dzieło od lat funkcjonuje na pograniczu liturgii i teatru muzycznego. Centralnym punktem…