Szymon Mechliński i Michał Biel w „Miejscówce z Dwójką”

5

Program 2 Polskiego Radia zaprasza na kolejną odsłonę cyklicznej audycji „Miejscówka z Dwójką”. Już w najbliższą sobotę, 27 sierpnia, jej bohaterami będą Szymon Mechliński i Michał Biel. Artyści zaprezentują utwory Jana Skrzydlewskiego, Henryka Jareckiego, Adama Tadeusza Wieniawskiego, Apolinarego Szeluto i Konstantego Gorskiego.

Mamy np. dwa bardzo interesujące monologi: jeden Szeluty z opery „Karnawał” monolog dr. Nemo, drugi z „Jadwigi” Jareckiego. Kolejna rzecz to „Pieśń pielgrzyma” Wieniawskiego. Uważam, że to są rzeczy troszkę może mniej oczywiste, kontemplacyjne, może w innym klimacie niż ten, w który zwykle z Michałem uderzamy. Wydaje mi się, że to może być bardzo interesujące” – zapowiadał w Dwójce Szymon Mechliński.

Transmisja koncertu dostępna będzie na antenie stacji oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie dwojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Dwójki. Początek wydarzenia o godz. 19.00. Koncert wyemitowany będzie ze Studia Koncertowego im. W. Szpilmana.

Szymon Mechliński i Michał Biel występują razem nie po raz pierwszy. Starali się wspólnie przywracać pamięć o zapomnianych utworach już m.in. w Operze Śląskiej w Bytomiu, Filharmonii Opolskiej czy Polskiej Operze Królewskiej.

Mechliński ma status jednego z najbardziej obiecujących młodych polskich śpiewaków, co potwierdził ostatnio drugą nagrodą w kategorii głosów męskich na Konkursie Moniuszkowskim w Warszawie oraz brawurową interpretacją roli Lescauta w „Manon” Masseneta w Operze Wrocławskiej. Już we wrześniu zadebiutuje z kolei w roli Hrabiego di Luna w „Trubadurze” Verdiego w Teatro Regio di Parma. Warszawska publiczność będzie mogła oklaskiwać go we wznowieniu „Cyganerii” Pucciniego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Michał Biel jest jednym z najbardziej cenionych pianistów i korepetytorów. Współpracuje często z Jakubem Józefem Orlińskim, z którym nagrał w tym roku płytę z polską muzyką klasyczną „Farewells”.

O autorze