Szymon Komasa wystąpi 26 czerwca w Teatrze Studio!

0

Od 22 do 28 czerwca w warszawskim Teatrze Studio odbędzie się tygodniowy przegląd projektów, które powstały w ramach wirtualnych pracowni w studio_online i na scenie teatru. W ramach tego cyklu 26 czerwca (piątek) w koncercie otwartym dla publiczności wystąpi Szymon Komasa, który przygotował nową formę recitalu podyktowaną wydarzeniami ostatnich miesięcy.

„Chcę wejść z widzami w nową drogę, którą już teraz wyznacza świat, podnosząc się po tragicznych przeżyciach ostatnich miesięcy”- deklaruje znany baryton.

Pierwszym krokiem jest nadanie mu przebiegu dramaturgicznego. Artysta podzielił wieczór na cztery części: katastrofę, upadek, pogodzenie oraz nowe życie, zapraszając widzów do rytualnego doświadczenia: przejścia ze świata przed do świata po pandemii. Opowiedzą o tym wybrane przez niego utwory Bacha, Brahmsa, Rachmaninowa, Wagnera, Straussa, Karłowicza, Adamsa i Mykietyna. Do projektu Szymon Komasa zaprosił reżyserkę Natalię Korczakowską. Przy fortepianie: Marcin Kozieł; światło: Sasza Prowaliński; kostium: Marek Adamski; koncepcja video: Marek Adamski, Natalia Korczakowska, Krzysztof Iwański, Sasza Prowaliński, video: Krzysztof Iwański, narracja: Jacek Marczyński.

Streaming koncertu dostępny będzie również w mediach społecznościowych Teatru Studio. Po zakończeniu recitalu przewidziane jest spotkanie z artystami.

 

O autorze