Sylwester z Operą Wrocławską

0

Opera Wrocławska zaprasza widzów na sylwestrowo-noworoczny spektakl online. Będzie to połączenie trzech aktów ze słynnych oper: Traviaty Verdiego, Cyganerii Pucciniego oraz Napoju miłosnego Donizettiego. Całość zostanie udostępniona widzom bezpłatnie.

Po sukcesie listopadowych spektakli transmitowanych online, które łącznie obejrzało 40 tysięcy internautów, Opera Wrocławska zdecydowała się przygotować kolejne wydarzenie w formie streamingu.

W tym świąteczno-noworocznym, choć wyjątkowo trudnym, czasie nie pozostawimy naszych widzów samych. Przygotowujemy wspaniały spektakl, który 31 grudnia oraz 1 stycznia będzie można zobaczyć bezpłatnie. Gwarantuję, że będzie to jedna z najciekawszych propozycji na sylwestrowy wieczór w Polsce. Nasze jesienne streamingi obejrzało 40 tysięcy widzów. Liczę, że w Nowy Rok wejdziemy w jeszcze większym gronie – informuje Halina Ołdakowska, dyrektor Opery Wrocławskiej.

Spektakl zostanie wyemitowany na kanale YouTube Opery Wrocławskiej w Sylwestra, 31 grudnia 2020 roku. Bezpłatnie będzie go można obejrzeć jeszcze w Nowy Rok, 1 stycznia 2021 roku. Od 2 stycznia wydarzenie będzie dostępne dla widzów za pośrednictwem płatnej platformy VOD.

W koncercie sylwestrowym przedstawimy trzy różne tytuły i trzy różne opowieści, które łączy wspólny mianownik, czyli miłość. Wszystko po to, żeby pokazać, jak piękne i silne jest to uczucie, oraz jak różne ma oblicza. Temat wiodący został dobrany tak, by pozytywnie nastroić naszych melomanów na nadchodzący Nowy Rok – mówi Mariusz Kwiecień, dyrektor artystyczny Opery Wrocławskiej.

W przedstawieniu ponownie zobaczymy duet, który podbił serca melomanów podczas listopadowych transmisji Cyganerii – Adrianę Ferfecką i Piotra Buszewskiego. Tych młodych, rewelacyjnych śpiewaków będzie można tym razem podziwiać nie tylko w rolach Mimi i Rodolfa, ale również będzie to dla nich obojga debiut w „Traviacie” Verdiego, gdzie wcielą się w Violettę i Alfreda. Piotr Buszewski zaśpiewa również partię Nemorina w „Napoju miłosnym”, gdzie jako Adina będzie towarzyszyć mu Maria Rozynek-Banaszak, która w streamingu „Cyganerii” z sukcesem występowała w roli Musetty.

Orkiestrę Opery Wrocławskiej poprowadzą Bassem Akiki oraz Adam Banaszak.

O autorze