Sylwester z Aleksandrą Kurzak w Narodowym Forum Muzyki

0

W dobie koronawirusa organizacja dużych, wystawnych przyjęć sylwestrowych stoi pod dużym znakiem zapytania, w związku z czym wyjście do teatru, opery czy filharmonii, w których obowiązuje rygorystyczny reżim sanitarny, wydaje się być znakomitą propozycją na świętowanie nadejścia Nowego Roku. Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu zaprasza 30 i 31 grudnia na koncert specjalny „Sylwester z Aleksandrą Kurzak”. Światowej sławy sopranistka zaśpiewa w swoim rodzinnym mieście w towarzystwie orkiestry West Side Sinfonietta pod batutą Marcina Danilewskiego.

Aleksandra Kurzak aktualnie występuje w Bayerische Staatsoper w roli Cio-Cio-San w „Madamie Butterfly” Pucciniego oraz przygotowuje się do zaśpiewania partii Neddy w „Pajacach” Leoncavalla w Wiener Staatsoper. W grudniu planowany jest jej udział w trzech spektaklach „Madamy Butterfly” w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

Program koncertu:

G. Rossini Uwertura do opery Wilhelm Tell (opr. na orkiestrę kameralną M. Danilewski), Una voce poco fa – aria Rozyny z opery Cyrulik sewilski
P. Mascani Intermezzo z opery Rycerskość wieśniacza
G. Puccini Vissi d’arte – aria Toski z opery Tosca
J. Massenet Medytacje z opery Thaïs
A Dvořák Měsíčku na nebi hlubokém – aria Rusałki z opery Rusałka
V. Monti Czardasz
A.W. Ketélbey In a Persian Market
Ch. Gounod Je veux vivre – aria Julii z opery Romeo i Julia
J. Strauss syn Keiser-Walzer op. 437
F. Lehár Kto me usta całuje, ten śni z operetki Giuditta

O autorze