Streaming: „Andrea Chenier” z Jonasem Kaufmannem z Monachium

4

Bayerische Staatsoper ogłosiła dziś, że przedstawienie „Andrea Chenier” Umberto Giordano transmitowane będzie na żywo w dniu 18 marca na STAATSOPER.TV. Dzięki temu widzowie z całego świata będą mogli zobaczyć posiadającego status gwiazdy tenora Jonasa Kaufmanna, który uchodzi za jednego z najlepszych interpretatorów tytułowej roli tej werystycznej opery. Na scenie w Monachium w roli Maddaleny di Coigny zadebiutuje Anja Harteros, a jako Carlo Gérard wystąpi Luca Salsi. Spektakl wyreżyserował Philipp Stölzl, a kierownictwo muzyczne nad nim objął Omer Meir Wellber.

"Andrea Chenier", fot. Bayerische Staatsoper

„Andrea Chenier”, fot. Bayerische Staatsoper

Premiera nowej inscenizacji „Andrea Chenier” w Bayerische Staatsoper zaplanowana jest na 12 marca, a bezpośrednia transmisja odbędzie się 18 marca o godz. 19.00 na STAATSOPER.TV.

Dodatkowo, zeszłotygodniowa transmisja „Semiramidy” Rossiniego w nadchodzący weekend będzie dostępna w formie „on demand” na stronie internetowej Bayerische Staatsoper w terminach od godz. 9.00 w sobotę do północy w niedzielę. W nowej inscenizacji Davida Aldena wystąpili m.in. Joyce DiDonato, Daniela Barcellona, Alex Esposito i Lawrence Browlee. Orkiestrę bawarskiej opery prowadzi Michele Mariotti specjalizujący się w twórczości Rossiniego.

O autorze