STREAMING: Aleksandra Kurzak i Andrzej Filończyk w „Pajacach” z Hanoweru

4

Niezwykle pracowicie sezon 2018/2019 kończy Aleksandra Kurzak. Tuż po występie w „Madamie Butterfly” na placu Defilad, światowej sławy sopranistka dała koncert w Filharmonii Poznańskiej, a następnie zaśpiewała tytułową partię w dwóch spektaklach „Traviaty” w amfiteatrze Arena di Verona. Nową inscenizację najsłynniejszego dzieła Verdiego, która zainaugurowała tegoroczną edycję Arena di Verona Opera Festival, zrealizował zmarły na tydzień przed premierą legendarny reżyser Franco Zefirelli. Przedstawienie emitowała włoska telewizja RAI1.

Wielbiciele talentu polskiej sopranistki już dziś mają natomiast okazję zobaczyć w niemieckiej telewizji NDR bezpośrednią transmisję z drugiego z kolei plenerowego przedstawienia „Rycerskości wieśniaczej” i „Pajaców” nadawaną z Hanoweru. Półsceniczne wersje spektakli operowych wystawiane są w ramach NDR Klassik Open Air już po raz szósty i cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców. Co ważne dla wielu osób spoza Niemiec, o godz. 21.45 pod linkiem: https://www.ndr.de/fernsehen/NDR-Klassik-Open-Air-Cavalleria-Rusticana-Der-Bajazzo,sendung921502.html dostępna będzie również internetowa transmisja wydarzenia.

W „Pajacach” Leoncavalla Aleksandra Kurzak wcieli się w rolę Neddy zakochanej w Silvio, którego postać kreować będzie odnoszący coraz większe sukcesy na największych operowych scenach młody baryton Andrzej Filończyk. Jako zdradzany mąż Neddy i kierownik trupy wędrownych komediantów – Canio wystąpi Marco Berti.

Marco Berti i baryton Claudio Sgura pojawiają w obsadzie obydwu jednoaktówek. Solistami w „Rycerskości wieśniaczej” są poza nimi również Liudmyla Monastyrska (Santuzza), Tichina Vaughn (Lucia) i Veta Pilipenko (Lola).

Orkiestrę NDR Radiophilharmonie poprowadzi pochodząca z Kanady Keri-Lynn Wilson.

Zaledwie następnego dnia po „Pajacach”, Aleksandra Kurzak wraz mężem Roberto Alagną wystąpią na paryskich Polach Marsowych położonych u stóp Wieży Eiffla, by uświetnić obchody najważniejszego święta narodowego Francji – Dnia Bastylii. Koncertu można wysłuchać m.in. na antenie Programu 2 Polskiego Radia.

O autorze