Sonya Yoncheva i Piotr Beczała zaśpiewają w „Tosce” w Wiener Staatsoper

0

Od 19 maja Austria będzie łagodzić ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Otwarte dla publiczności zostaną instytucje kultury, możliwe będą również podróże w celach turystycznych.

Wiener Staatsoper opublikowała kilka dni temu zaktualizowany repertuar teatru na maj i czerwiec. W tym sezonie nie zobaczymy niestety Joanny Kędzior jako Adiny w „Napoju miłosnym” Donizettiego, ale za to znalazło się miejsce dla nieplanowanych wcześniej dwóch spektakli „Toski” Pucciniego. W rolach głównych wystąpią Sonya Yoncheva i Piotr Beczała, a partię Scarpii zaśpiewa Ambrogio Maestri. Przedstawienia odbędą się 21 i 24 maja.

Koncert Yonchevy miał być główną atrakcją Festiwalu Katowice Kultura Natura w NOSPR, jednak do tej pory nie wiadomo, czy zostanie on definitywnie odwołany, czy zostanie wyznaczony nowy termin wydarzenia. Przedłużenie ograniczenia działalności krajowych instytucji kultury spowodowało również, że „Werther” Masseneta z udziałem Piotra Beczały w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej nie będzie mógł zostać zrealizowany w maju.

Wiedeńska publiczność będzie mogła oklaskiwać również Adama Palkę, który wczoraj z sukcesem zadebiutował na scenie teatru w „Fauście” Gounoda. W obsadzie spektaklu znajdują się również Juan Diego Flórez, Nicole Car i Étienne Dupuis. Przedstawienia zaplanowane są na 19 i 23 maja.

Zgodnie z planem odbędą się premiery  „Koronacji Poppei” Monteverdiego i „Macbetha” Verdiego z Anną Netrebko. Widzowie będą mogli również zobaczyć na żywo m.in. prezentowaną dotychczas jedynie online nową inscenizację „Carmen” Bizeta czy też starsze produkcje „Kawalera srebrnej róży” Straussa, „Lohengrina” Wagnera, „Elektrę” Straussa.

O autorze