Sonya Yoncheva i Matthew Polenzani w kinowej transmisji „Don Carlosa” z Met

0

Po raz pierwszy w historii The Metropolitan Opera zaprezentuje oryginalną, pięcioaktową, francuską wersję monumentalnej opery Verdiego. Pod batutą Patricka Furrera, który w ostatniej chwili zastąpił za pulpitem dyrygenckim dyrektora muzycznego Met Yannicka Nézet-Séguina, z osadzoną w czasach hiszpańskiej inkwizycji opowieścią o skazanej na zagładę miłości zmierzą się: tenor Matthew Polenzani w roli tytułowej, bas-baryton Eric Owens jako król Hiszpanii Filip II, sopranistka Sonya Yoncheva jako jego żona Elżbieta de Valois, mezzosopranistka Jamie Barton jako księżniczka Eboli, baryton Étienne Dupuis jako Rodrigo. W roli Wielkiego Inkwizytora wystąpi zaś John Relyea. Reżyseruje Sir David McVicar, który współpracuje z Met już po raz jedenasty, co plasuje go w czołówce najbardziej popularnych i płodnych twórczo reżyserów w najnowszej historii nowojorskiej opery.

Zmiana dyrygenta to nie jedyna niespodzianka dla osób, które już jakiś czas temu kupiły bilety na spektakl. Pierwotnie zakładano, że partię Eboli zaśpiewa Elīna Garanča, a jako Filip II wystąpi Günther Groissböck.

Transmitowane za pośrednictwem wybranych kin na całym świecie przedstawienie będzie można obejrzeć dziś o godzinie 16.30. W Warszawie transmisję udostępnia Teatr Studio, w Krakowie – Kino Kijów, w Katowicach – Kino Kosmos, a we Wrocławiu – Nowe Horyzonty. Pełna lista kin znajduje się na stronie nazywowkinach.pl

O autorze