Sonya Yoncheva, Charles Castronovo i Lisette Oropesa w koncercie transmitowanym na żywo z Royal Opera House

0

Po wielu miesiącach przerwy spowodowanej pandemią, Royal Opera House zapowiada koncert na żywo, który będzie transmitowany w sieci już 4 września o godz. 20.30. W programie znajdują się arie i duety z oper takich kompozytorów jak Bellini, Bizet, Donizetti, Dvořák, Massenet, Puccini, Rossini i Verdi.

Na deskach londyńskiego teatru wystąpią znakomici artyści: Sonya Yoncheva, Charles Castronovo, Lisette Oropesa, Gerald Finley, Aigul Akhmetshina i Vito Priante. Orkiestrę Orchestra Of The Royal Opera House poprowadzi Antonio Pappano, dyrektor muzyczny ROH.

Dla muzyków będzie to pierwsze spotkanie na scenie od 16 marca, czyli od momentu zamknięcia teatru z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa.

Koszt biletu na koncert online wynosi £16.00. Wiosną i latem Royal Opera House udostępniała na swoich kanałach społecznościowych bezpłatne streamingi oznaczone hashtagiem #OurHouseToYourHouse, które wygenerowały w sumie 206 milionów odsłon ze 183 krajów.

EDYCJA: Z powodu restrykcji dotyczących podróżowania z udziału w koncercie wycofała się Sonya Yoncheva, którą zastąpi Kristine Opolais. Łotewska sopranistka zaśpiewa arię „Měsíčku na nebi hlubokém” z opery „Rusałka” Dvořáka i pojawi się w finale wieczoru, który zakończy się fragmentami „Toski” Pucciniego.

 

O autorze