Sondra Radvanovsky gwiazdą finałowego koncertu festiwalu NDI Sopot Classic

0

Wieczór latynoamerykański rozpocznie 2 lipca tegoroczną edycję festiwalu NDI Sopot Classic. W trakcie czterech festiwalowych wieczorów sopocka publiczność wysłucha również koncertu muzyki polskiej (5.07.) oraz koncertu barokowego (6.07.), którego gwiazdą będzie uwielbiany zarówno w Polsce, jak i na świecie kontratenor Jakub Józef Orliński. Artysta zaśpiewa utwory Vivaldiego i Haendla, a towarzyszyć mu będzie orkiestra Il Giardino d’Amore.

Najbardziej oczekiwanym punktem programu festiwalu jest zawsze koncert finałowy, do udziału w którym zapraszani są światowej sławy śpiewacy operowi. W Operze Leśnej oklaskiwano już Aleksandrę Kurzak, Piotra Beczałę, Roberto Alagnę, Rolando Villazona i Ildara Abdrazakova. 8 lipca zaśpiewa Sondra Radvanovsky, a orkiestrę Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot poprowadzi Wojciech Rajski.

Dla amerykańsko – kanadyjskiej sopranistki nie będzie to pierwsza wizyta w Polsce – w 2019 roku artystka dała tu dwa koncerty, w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu i Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku (w ramach charytatywnego cyklu „Muzyka czyni cuda”).

Sondra Radvanovsky należy do światowej czołówki sopranistek, którą widzowie kochają za miastrzowskie interpretacje belcanta w „Normie”, „Roberto Devereux”, „Annie Bolenie”, „Marii Stuardzie”, jak i w operach Verdiego – „Balu Maskowym”, „Trubadurze”, „Ernanim” czy „Don Carlo”. Występuje na scenach największych teatrów operowych na świecie m.in: w Nowym Jorku, Chicago, Mediolanie, Wiedniu, Paryżu czy Londynie.

O autorze