Soliści Metropolitan Opera i Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w „Koncercie pamięci Jana Pawła II”

0

Z okazji setnej rocznicy urodzin papieża, Fundacja Kultury i Sztuki organizuje 21 czerwca „Koncert pamięci Jana Pawła II”. Wystąpi w nim ponad ponad 30-tu znakomitych artystów z Polski i zagranicy.

Zaproszenie do udziału w koncercie przyjął między innymi znany polski dyrygent, skrzypek jazzowy i kompozytor Krzesimir Dębski oraz soliści Metropolitan Opera: Lisette Oropesa, Angel Blue, MaryAnn McCormick, Latonia Moore, Brandie Sutton, a także Aleksandra Olczyk, która swój debiut w najsłynniejszym teatrze operowym świata ma zaplanowany w maju przyszłego roku. Na wirtualnej scenie zaprezentują się również związani z Teatrem Wielkim – Operą Narodową Edyta Piasecka, Iwona Hossa, Rafał Bartmiński i Tadeusz Szlenkier. Polską Operę Królewską reprezentować będą Aneta Łukaszewicz oraz Urszula Kryger, której działalność artystyczna skupia się wokół kameralistyki i liryki wokalnej i repertuaru kantatowo-oratoryjnego. W trakcie wieczoru zobaczymy również Veriko Tchumburidze, Szymona Nehtinga czy Piotra Pławnera. Program obejmuje zarówno dzieła muzyki sakralnej, jak i klasycznej.

Emisja koncertu odbędzie się w niedzielę 21 czerwca 2020 o godz. 20.00 na stronie https://jp2concert.com/ Streaming będzie dostępny do wtorkowego wieczora (23.06). Wydarzenie transmitowane będzie również na antenie Polskiego Radia Chopin oraz w Telewizji EWTN Polska i TV Polonia.

O autorze