Sobota z Aleksandrą Kurzak

0

Nie wychodząc z domu, możemy obejrzeć dziś aż dwie transmisje z udziałem Aleksandry Kurzak.

Już o godz. 19.00 na stronie internetowej San Francisco Opera dostępne będzie nagranie opery „Rigoletto” Verdiego z 2012 roku. Polska sopranistka wciela się w rolę Gildy, a w tytułowej roli występuje Željko Lučić. Kierownictwo muzyczne nad spektaklem objął Nicola Luisotti.

Godzinę później na stronie www.chopinconcert.com rozpocznie się transmisja na żywo koncertu „210 lat z Chopinem”, w którym usłyszymy utwory Fryderyka Chopina w kolejności ich powstania – polonezy, walce, mazurki, preludia, pieśni i nokturny. Będzie to muzyczna podróż w czasie, od młodzieńczych kompozycji Chopina w stylu brillant, przez heroiczne utwory z okresu imigracyjnego, utwory bardzo ekspresyjne do dzieł sentymentalnych, tworzonych pod koniec życia kompozytora. Przybliżone zostaną również miejsca związane z kompozytorem, jak również bliskie mu osoby, całość dopełnią zdjęcia i ciekawa narracja.

Obok Aleksandry Kurzak na wirtualnej scenie wystąpią laureaci Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie Yulianna Avdeeva i Eric Lu, Marek Bracha oraz soliści Baletu Opery Wrocławskiej Hannah Ho i Robert Kędziński. Organizatorem koncertu jest Fundacja Kultury i Sztuki we współpracy z Fundacją Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich w Dusznikach Zdroju oraz Stowarzyszeniem Wspólnota Polska. 

O autorze