SiriusXM Live Broadcast: „Don Giovanni” z Mariuszem Kwietniem

1

W nocy z 3 na 4 maja o godz. 1.25 radiowa stacja Sirius XM transmitować będzie z Metropolitan Opera spektakl „Don Giovanni” – operę będącą arcydziełem mozartowskiego geniuszu.

Przedstawienie w reżyserii nagrodzonego Tony Award Michaela Grandage’a miało swoją premierę w sezonie 2011/2012 i dwukrotnie było częścią cyklu kinowych transmisji The Met: Live in HD. W tytułowej roli ponownie wystąpi dziś Mariusz Kwiecień, który śpiewał tę partię w premierowej obsadzie. W obecnym sezonie w kinach jako uwodziciela wszech czasów można było z kolei zobaczyć pochodzącego z Wielkiej Brytanii Simona Keenlyside’a.

Znany polski baryton po raz kolejny w tej produkcji spotyka się na scenie z występującą w roli porzuconej przez Don Giovanniego Donny Elwiry Mariną Rebeką (w 2011 roku śpiewaczka kreowała rolę Donny Anny) i Štefanem Kocánem w partii Komandora. Za pulpitem dyrygenckim stanie legendarny Placido Domingo.

Jedna z najbardziej popularnych produkcji Met w ostatnich latach skupia się na pokazaniu skomplikowanej osobowości Don Giovanniego – z jednej strony pełnego wigoru i czaru, z drugiej – niebezpiecznego i dekadenckiego.

Obsada:
Donna Anna: Angela Meade
Donna Elwira: Marina Rebeka
Zerlina: Isabel Leonard
Don Ottavio: Matthew Polenzani
Don Giovanni: Mariusz Kwiecień
Leporello: Erwin Schrott
Masetto: Jeongcheol Cha
The Commendatore: Štefan Kocán

O autorze