Rusza festiwal Opera Rara

40

Siedem dzieł operowych, cztery utwory w wersji koncertowej i trzy recitale wokalne światowej sławy śpiewaków zawiera między innymi program festiwalu Opera Rara. Festiwal zainauguruje 18 stycznia w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie widowisko „Le Carnaval Baroque” Vincenta Dumestre’a i Cécile Roussat będące połączeniem muzyki baroku, akrobacji i spektaklu tanecznego, przenoszące publiczność w atmosferę karnawału w XVII-wiecznych Włoszech.

W świat przeszłości, w którym groteska komedii dell’arte miesza się z melancholią codzienności, żart zwycięża nad powagą, a zabawa nad pracą, zabierze publiczność francuska formacja Le Poeme Harmonique [na zdjęciu]pod batutą Vincenta Dumestre. Wystąpią: Claire Lefilliâtre (alt), Hugues Primard (tenor), Serge Goubioud (tenor) oraz Emmanuel Vistorsky (bas).

Co jeszcze w repertuarze festiwalowym? M.in. „Halka” Stanisława Moniuszki w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego oraz „A Madrigal Opera” Philippa Glassa w adaptacji Krzysztofa Garbaczewskiego.

Cykl Opera Rara powstał w 2009 roku i koncentrował się na przybliżaniu publiczności ambitnych spektakli operowych, w znacznej mierze pochodzących z XVII i XVIII wieku. W tym roku Opera Rara powraca w zmienionej formule – w miejsce rozproszonych w ciągu roku wydarzeń organizatorzy proponują trwający trzy tygodnie festiwal.

Pojedyncze bilety oraz karnety na festiwalowe koncerty można zakupić za pośrednictwem portalu www.eventim.pl oraz w czterech punktach informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2), w Sukiennicach (Rynek Główny 1/3) oraz przy Powiśle 11.

Festiwal Opera Rara rozpocznie się 18 stycznia i potrwa do 10 lutego. Szczegółowy program na stronie operarara.pl

O autorze