„Rigoletto” na inaugurację projektu „Aria on Screen” w Cinema City

3

W tym roku na ekrany wybranych kin Cinema City wejdą najpiękniejsze światowe opery
w ramach projektu „Aria on Screen”. Już od 21 stycznia będzie można obejrzeć jedyną w swoim rodzaju interpretację „Rigoletto” na jeziorze Bodeńskim, w kolejnych miesiącach m.in. „Aidę”, „Czarodziejski flet” i wiele innych wspaniałych tytułów operowych.

Pasjonaci opery i wszyscy zaciekawieni tą formą sztuki będą mogli zobaczyć w kinie najbardziej wysmakowane widowiska operowe. Na ekranach kin pojawią się tytuły, które znajdują się w żelaznym repertuarze każdego teatru operowego na świecie. Ogromny kinowy ekran zapewni doskonałe warunki, aby podziwiać talent światowego formatu gwiazd na deskach sławnych scen w mistrzowskiej oprawie muzycznej i scenicznej. Opery w kinie będzie można oglądać w polskim tłumaczeniu, co pozwoli na jeszcze głębszy odbiór i pomoże zrozumieć libretto.

„Rigoletto” na jeziorze Bodeńskim to przepiękne widowisko, które robi niesamowite wrażenie również ze względu na oryginalną scenografię ze sceną na wodzie oraz wykorzystaniem nowoczesnych technik i elementów, które dodają magii przedstawieniu. Spektakl ten został wystawiony w Bregencji (Austria) w ramach letniego festiwalu, który co roku podziwia ponad 170 tysięcy ludzi.

Przedstawienie trafi na ekrany 21 stycznia w wybranych kinach Cinema City w kilku miastach Polski w wersji 2D. Tę i inne opery będzie można obejrzeć w Warszawie w kinach CC Arkadia, CC Promenada, CC Białołęka, CC Sadyba; w Poznaniu w CC Plaza; w Katowicach w CC Punkt 44; w Krakowie w CC Bonarka (+VIP hall) i CC Zakopianka; w Łodzi w CC Manufaktura; oraz we Wrocławiu w CC Wroclavia (+VIP hall).

O autorze