„Requiem” Mozarta z Opery Śląskiej na TVP Kultura

0

Już jutro w TVP Kultura będzie można obejrzeć transmisję „Requiem d-moll” W.A. Mozarta wykonanego w wersji koncertowej. Premiera tego dzieła wystawionego jako spektakl baletowy odbyła się w Operze Śląskiej na dzień przez rozpoczęciem trwającego lockdownu, tj. 19 marca.

Requiem to kompozycja skłaniająca do refleksji nad istnieniem idealnie wpisującą się w Triduum Paschalne. Choć sama forma requiem jest przeznaczona jako msza pogrzebowa, arcydzieło wiedeńskiego twórcy przez wieki stało się  jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów literatury muzycznej na całym świecie.

W Wielki Piątek, 2 kwietnia o godzinie 18:55 w TVP Kultura i w Wielką Sobotę, 3 kwietnia o 10:00 na kanale TVP 3 Katowice będziemy mogli usłyszeć koncertową wersję kompozycji w wykonaniu artystów Opery Śląskiej. Wystąpią: Andrzej Lampert, Anna Borucka, Ewelina Szybilska, Zbigniew Wunsch oraz Chór i Orkiestra pod kierownictwem muzycznym Francka Chastrusse Colombiera. 3 kwietnia od godziny 15:00  wydarzenie będzie dostępne także na platformie VOD:  vod.opera-slaska.pl

O autorze