Recital Aleksandry Kurzak w La Scali odwołany z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa

1

Mediolańska La Scala odwołała czasowo wszystkie spektakle i inne wydarzenia kulturalne, w związku z coraz większą liczbą przypadków koronawirusa na północy Włoch. Dzisiejszego wieczoru na scenie słynnego włoskiego teatru zaplanowany był recital światowej sławy sopranistki Aleksandry Kurzak, która przyjechała do Mediolanu by zaprezentować utwory Chopina, Schumanna, Brahmsa i Czajkowskiego.

Władze teatru z ostrożności zawiesiły organizację wszelkich imprez kulturalnych w oczekiwaniu na decyzje właściwych organów państwowych. Włoski rząd z powodu ryzyka wybuchu epidemii koronawirusa odwołał już wszystkie sportowe wydarzenia zaplanowane w Lombardii i Wenecji Euganejskiej, w tym trzy mecze piłkarskiej Serie A: Inter Mediolan – Sampdoria Genua, Hellas Verona – Cagliari Calcio i Atalanta Bergamo – Sassuolo Calcio. Przedwcześnie zakończono również karnawał w Wenecji, który miał trwać aż do wtorkowej nocy.

EDIT: Do dnia 1 marca 2020 roku zamknięto również podwoje Teatro la Fenice i innych włoskich teatrów. Koncert Aleksandry Kurzak w La Scali przełożony został na 4 maja 2020, a znakomitej polskiej artystce towarzyszyć będzie przy fortepianie znany pianista Marek Ruszczyński.

O autorze