Rafał Siwek zaśpiewa dziś w „Miejscówce z Dwójką”

0

W dzisiejszym programie „Miejscówka z Dwójką” arie z oper Czajkowskiego i Verdiego zaprezentuje Rafał Siwek. Wybitnemu basowi towarzyszyć będzie znakomita pianistka Anna Marchwińska.

Rafał Siwek słynie najbardziej z mistrzowskiego wykonania ról verdiowskich – Zachariasza w „Nabucco”, Ramfisa w „Aidzie”,  Sparafucila w „Rigoletcie”, Filipa II i Wielkiego Inkwizytora w „Don Carlo” i in.

Artysta regularnie występuje na prestiżowych scenach – Teatro alla Scala, Opéra national de Paris, Bayerische Staatsoper, Opernhaus Zurich, Staatsoper Unter den Linden i Deutsche Oper Berlin, Staatsoper Hamburg, Teatro dell’Opera di Roma, Teatr Bolszoj w Moskwie czy madrycki Teatro Real, zdobywając uznanie krytyków i publiczności.

Artysta jest laureatem znaczących konkursów wokalnych, tj. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki w Warszawie (2001), Hans Gabor Belvedere Competition w Wiedniu (2001) oraz Competizione dell’Opera w Dreźnie (2002). W 2014 i 2015 roku wyróżniony został Nagrodą im. Jana Kiepury dla najlepszego śpiewaka, otrzymał również medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

„Miejscówkę z Dwójką” z udziałem Rafała Siwka i Anny Marchwińskiej można posłuchać i zobaczyć w sobotę (4 września) o godz. 19.00 – transmisja na antenie PR2, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Dwójki.

O autorze