Rafał Siwek wystąpi z Placido Domingo w Paryżu

4

Rafał Siwek w styczniu przyszłego roku wystąpi w Filharmonii Paryskiej u boku legendarnego śpiewaka operowego Placido Domingo w koncercie zatytułowanym „Gala Verdi”.

Światowej sławy polski bas, który regularnie pojawia się na takich scenach jak m.in. Opéra National de Paris, Bayerische Staatsoper, Bolshoi Theatre, Opernhaus Zürich czy Teatro Real de Madrid, posiada w swym repertuarze znaczący dorobek verdiowskich ról obejmujący dzieła takie jak „Rigoletto”, „Don Carlos”, „Nabucco”, „Aida” oraz „Simon Boccanegra”.

Najbliższa okazja, aby posłuchać Rafała Siwka na żywo to Arena di Verona Opera Festival, gdzie po raz kolejny został zaproszony do udziału w „Aidzie” i „Nabucco”. Arena di Verona to miejsce, w którym latem każdego roku odbywa się największy na świecie festiwal operowy na wolnym powietrzu.

W koncercie galowym w Paryżu wystąpią również Irina Lungu (sopran) oraz Arturo Chacón-Cruz (tenor). Placido Domingo wykonywać będzie z kolei partie barytonowe. Orchestre National de Belgique poprowadzi Daniel Oren. Wydarzenie zaplanowane jest na 18 stycznia o godz. 20.30.

O autorze