Prestiżowy tytuł Kammersänger dla Adama Palki

0

Prestiżowy honorowy tytuł zawodowy Kammersänger, przyznawany w Niemczech najwybitniejszym śpiewakom operowym, otrzymał wczoraj polski bas Adam Palka.

Wyróżnienie jest wyrazem wdzięczności i uznania dla pracy artysty, który od 2013 jest członkiem zespołu Staatsoper Stuttgart.

Jestem bardzo dumny, że Adam Palka jest ambasadorem naszego zespołu w największych teatrach operowych na świecie, a jednocześnie dochowuje wierności naszemu miastu, teatrowi operowemu i publiczności” – powiedział dyrektor Staatsoper Stuttgart Viktor Schoner w laudacji na cześć laureata.

Tytuł Kammersänger przyznany został przez Ministerium für Wissenschaft, Forschung und Kunst Baden-Württemberg. Równocześnie odznaczona została wczoraj mezzosopranistka Diana Haller.

W bieżącym sezonie artystycznym Adam Palka powróci na scenę Wiener Staatsoper w roli Mefistofelesa w „Fauście” Gounoda, a później zaśpiewa w Stuttgarcie w „Złocie Renu” Wagnera oraz „Borysie Godunowie” Musorgskiego. Kolejne angaże to „Cyrulik sewilski” Rossiniego i „Cyganeria” Pucciniego w Bayerische Staatsoper.

O autorze