Premierowa „Aida” z Paryża w serwisie VOD Arte po polsku

0

ARTE po polsku startuje z trzecią edycją cyklu ARTE Opera, w ramach którego udostępniane są najbardziej interesujące spektakle operowe prosto z prestiżowych scen Francji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Finlandii i Czech. Przedstawienia transmitowane są na żywo bądź udostępniane w formie wideo na żądanie, bezpłatnie i z napisami w sześciu językach.

W Walentynki The Stuttgart Ballet pokaże pochodzący z 2017 roku genialny spektakl „Romeo i Julia” Siergieja Prokofiewa w reżyserii Michaela Beyera. Legendarna choreografia z kolorowymi scenografiami zaprojektowanymi przez Jürgena Rose’a została stworzona w 1962 roku przez południowoafrykańskiego tancerza i choreografa Johna Cranko, i jest jedną z najczęściej tańczonych na świecie.

Data: niedziela 14 lutego, godz. 05:00

Spektakl jest dostępny pod linkiem: https://www.arte.tv/pl/videos/080539-000-A/romeo-i-julia/

Kolejną perełką jest „Aida” Giuseppe Verdiego w reżyserii Lotte de Beer, która zgromadziła wybitną obsadę śpiewaków. W nowej inscenizacji z Opéra Bastille holenderska reżyserka „krytycznym okiem patrzy na europejski sposób przedstawiania zniewolonych narodów”. Obok kanadyjskiej sopranistki Sondry Radvanovsky w tytułowej roli, w składzie solistów znajdują się urodzona w Uzbekistanie mezzosopranistka Ksenia Dudnikova, niemiecki tenor Jonas Kaufmann i francuski baryton Ludovic Tézier. Spektakl będzie transmitowany na żywo bez udziału publiczności.

Data: czwartek 18 lutego, godz. 19.30

Spektakl jest dostępny pod linkiem:  https://www.arte.tv/pl/videos/100863-000-A/giuseppe-verdi-aida/ Więcej informacji na temat ARTE Opera uzyskać można pod adresem: https://arte.tv/opera

O autorze