Premiera najnowszego singla Piotra Beczały z arią „Nessun Dorma”

0

„Nessun Dorma” – najnowszy singiel Piotra Beczały zapowiadający album „Vincerò!” jest już dostępny w sieci. Wybór słynnej arii z opery „Turandot” Pucciniego na singiel promocyjny jest o tyle znamienny, że pochodzące z niej słowa „All’alba vincerò! vincerò, vincerò!” / „O świcie zwyciężę! Zwyciężę! Zwyciężę!” nabierają nowego znaczenia i mocy, gdy siła i wiara w lepsze jutro jest nam potrzebna jak nigdy dotąd.

Singiel zapowiada nowy solowy album Piotra Beczały „Vincerò!”, powstały we współpracy z PENTATONE, holenderską wytwórnią fonograficzną specjalizującą się w najwyższej jakości nagraniach muzyki klasycznej. Artysta podpisał kontrakt z wydawnictwem w 2018 roku, a nowa płyta, która ukaże się na rynku już 15 maja, jest pierwszym owocem tej współpracy.

Znam Piotra osobiście, od ponad dziesięciu lat bacznie śledzę jego karierę i z podziwem obserwuję jego rozwój jako jednego z najwybitniejszych (jeśli nie najwybitniejszego) tenorów naszych czasów. Elegancja, artystyczna ekspresja, dyscyplina – to cechy, które zaprowadziły go na szczyt, a ja mam niebywałą przyjemność towarzyszyć mu w tej wyjątkowej artystycznej drodze – mówi Renaud Loranger, wiceprezes ds. Artystów i Repertuaru w wytwórni PENTATONE.

Singiel „Nessun Dorma” dostępny jest pod linkiem https://smarturl.it/NessunDormaPBeczala

O autorze