Polskie Radio. Koncert sylwestrowy z Teatru Wielkiego-Opery Narodowej

4

„Moniuszko w świecie bel canto” to hasło patronujące sylwestrowemu koncertowi, podczas którego usłyszymy czołowych artystów polskich i zagranicznych scen. Koncert w Dwójce o godz. 20.

Wspomnienia, podsumowania, plany, noworoczne postanowienia… A gdyby tak na chwilę zawiesić wszystkie refleksje i oderwać się od przyziemności? Zacząć Nowy Rok z wysokiego C z wielkimi przebojami operowymi w mistrzowskich wykonaniach w towarzystwie gwiazd polskich i zagranicznych scen operowych, Polskiego Baletu Narodowego chóru oraz orkiestry Teatru Wielkiego – Opery Narodowej? Radiowa Dwójka zaprasza do wspólnego świętowania Nowego Roku.

Program Gali Sylwestrowej „Moniuszko w świecie Bel Canto” pod dyrekcją Grzegorza Nowaka złoży się z dwóch części. W pierwszej z nich będzie można usłyszeć m.in. Moniuszkowski „Polonez koncertowy A-dur” oraz fragmenty oper: „Straszny dwór” i „Hrabina”, a także „Don Pasquale” Gaetano Donizettiego i „I Capuleti e i Montecchi” Vincenzo Belliniego. Z kolei w drugiej zaplanowano słynne arie z opery, m.in. „Halka” i „Pieśń Rokiczany” Stanisława Moniuszki, „Córkę pułku” Gaetano Donizettiego i „Normę” Vincenzo Belliniego. Za reżyserię wydarzenia odpowiada Jarosław Kilian, a choreografię opracował Krzysztof Pastor. W obsadzie pojawią się Maria Agresta (sopran), Edyta Piasecka (sopran), Małgorzata Walewska (mezzosopran), Francesco Demuro (tenor), Artur Ruciński (baryton) oraz Krzysztof Bączyk (bas) wraz z Orkiestrą i Chórem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz Polskim Baletem Narodowym.

Koncert będzie transmitowany na antenie Programu 2 Polskiego Radia. Początek wydarzenia o godz. 20:00 w Sali Moniuszki Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Galę Sylwestrową poprowadzą redaktorzy radiowej Dwójki: Róża Światczyńska i Paweł Siwek.

O autorze