Polscy tenorzy w hołdzie Bogdanowi Paprockiemu

0

26 września w Filharmonii Narodowej odbędzie się trzeci z kolei koncert z cyklu „Paprocki in Memoriam”, zatytułowany tym razem „Polscy tenorzy w hołdzie Mistrzowi”. Wystąpią w nim uznani soliści – Rafał Bartmiński, Tadeusz Szlenkier, Dominik Sutowicz i Łukasz Załęski. Polską Orkiestrę Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa poprowadzi Maciej Figas.

Organizatorem koncertów jest Stowarzyszenia im. Bogdana Paprockiego, które powstało w 2019 roku na prośbę córki tenora, a jego działalność ma na celu kultywowanie dorobku patrona – jednego z najwybitniejszych polskich śpiewaków operowych oraz krzewienie najlepszych wartości polskiej wokalistyki i wspieranie młodych, uzdolnionych śpiewaków na początku ich drogi artystycznej.

Tegoroczny koncert pt: „Polscy tenorzy w hołdzie Mistrzowi” ma na celu prezentację szerokiego repertuaru tenorowego na najwyższym poziomie. Najpiękniejsze arie operowe, operetkowe, pieśni neapolitańskie oraz utwory liryki sakralnej wykonają wspaniali soliści – Rafał Bartmiński, Dominik Sutowicz, Tadeusz Szlenkier i Łukasz Załęski. Koncert w formie rywalizacji poprowadzi Marzena Rogalska.

Szczegóły wydarzenia: http://www.paprocki.org/aktualnosci/news/150/polscy-tenorzy-w-holdzie-mistrzowi

O autorze