Polscy śpiewacy w Londynie

0

Sezon 2022/23 w Royal Opera House otworzy „Don Giovanni” Mozarta z udziałem Adama Palki. Polskiemu basowi na scenie towarzyszyć będą m.in. Christopher Maltman i Charles Castronovo.

Agnieszka Rehlis zadebiutuje we wrześniu na deskach londyńskiego teatru w „Aidzie” Verdiego. W obsadzie przedstawienia znajdują się również Elena Stikhina, Francesco Meli, Ludovic Tézier i Solomon Howard. W majowych spektaklach „Aidy” w partii Amneris zaprezentuje się z kolei Elīna Garanča.

Łukasz Goliński powróci do roli Marcella w „Cyganerii” Pucciniego, a jego scenicznymi partnerami będą Adam Palka jako Schaunard, Aida Garifullina (Mimi), Freddie De Tommaso/David Junghoon Kim (Rodolfo), Lucy Crowe (Musetta). Ponownie partię Królowej Nocy w „Czarodziejskim flecie” Mozarta zaśpiewa Aleksandra Olczyk.

Po raz pierwszy w Royal Opera House wystąpi Ewa Płonka, która wcieli się w Venus w „Tannhäuserze” Wagnera. Sopranistka zadebiutuje u boku Lise Davidsen, która kreować będzie rolę Elżbiety.

W lutym zaplanowane są spektakle „Cyrulika Sewilskiego” Rossiniego, a jako Figaro wystąpi Andrzej Filończyk. Rozyną będzie Aigul Akhmetshina, a przekupnym intrygantem Don Basilio – Bryn Terfel. Jako Don Basilio w „Weselu Figara” Mozarta wystąpi natomiast Krystian Krzeszowiak.

O autorze