Aleksandra Kurzak, Agnieszka Rehlis, Artur Ruciński i Dmitry Korchak śpiewają Szymanowskiego

4

Od 3 marca na rynku jest już dostępna najnowsza monograficzna płyta wydana w serii Warsaw Philharmonic „Karol Szymanowski”. Album zawiera dzieła wokalno – instrumentalne Karola Szymanowskiego powstałe w latach 1914 – 1933 – Litania do Marii Panny op. 59 na sopran solo, chór żeński i orkiestrę do słów Jerzego Lieberta, Stabat Mater op. 53 na głosy solowe, chór mieszany i orkiestrę oraz III Symfonia Pieśń o nocy op. 27 na tenor solo, chór mieszany i orkiestrę do słów Mevlada Djelaleddina Rumiego, w przekładzie Tadeusza Micińskiego.

Orkiestra Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jacka Kaspszyka wraz z chórem przygotowanym przez Henryka Wojnarowskiego towarzyszy najwybitniejszym polskim śpiewakom: Aleksandrze Kurzak, Agnieszce Rehlis i Arturowi Rucińskiemu.

„Aleksandra Kurzak nagrywa na tej płycie po raz pierwszy Karola Szymanowskiego i mogę zapewnić, że nigdy nie słyszałem lepiej zaśpiewanych Litanii do Marii Panny” – podkreślił Jacek Kaspszyk, wspominając pracę nad płytą.

W III Symfonii interpretacji szczególnie trudnej partii tenorowej podjął się znakomity rosyjski tenor – Dmitry Korchak. To ostanie dzieło jest nagraniem live z koncertu w Filharmonii Narodowej w listopadzie 2015 roku, pozostałe utwory rejestrowane były na przełomie 2015 i 2016 roku.

Wydawcą płyty jest firma Warner Classics Polska.

Warsaw Philharmonic: Szymanowski

Warsaw Philharmonic: Szymanowski

WARSAW PHILHARMONIC
KAROL SZYMANOWSKI
Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej
Jacek Kaspszyk dyrygent
Aleksandra Kurzak sopran
Agnieszka Rehlis mezzosopran
Dmitry Korchak tenor
Artur Ruciński baryton
Henryk Wojnarowski dyrektor Chóru

Utwory:

„Litania do Maryi Panny op. 59” na sopran, chór żeński i orkiestrę
„Stabat Mater op. 53” na głosy solowe, chór i orkiestrę
„III Symfonia „Pieśń o nocy” op. 27” na tenor, chór i orkiestrę

O autorze