Plenerowa „Rusałka” w Nieborowie na zakończenie wakacji

0

31 sierpnia na terenie Muzeum w Nieborowie wystawiona zostanie „Rusałka” Dworzaka. W tytułowej roli wystąpi Aleksandra Orłowska, a w roli Księcia zobaczymy Tadeusza Szlenkiera. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

„Rusałka” to już szósta opera prezentowana w Nieborowie. Tegoroczna edycja nie odbędzie się, jak to miało miejsce w poprzednich latach, przed fasadą pałacu Radziwiłłów. Z powodu remontu pałacu, scena wybudowana zostanie na zielonym terenie wzdłuż Alei Lipowej.

Reżyserię po raz kolejny powierzono Jitce Stokalskiej, która przygotowywała wszystkie poprzednie nieborowskie inscenizacje oper: „Fausta” Radziwiłła, „Don Giovanniego” Mozarta, „Goplanę” Żeleńskiego, „Szarlatana, czyli wskrzeszanie umarłych” Kurpińskiego i „Czarodziejski flet” Mozarta. Wyświetlany wcześniej na fasadzie pałacu mapping, pokazany zostanie tym razem na specjalnie przygotowanej ścianie. Jego tematyka dotyczyć będzie epoki czeskiej secesji. Kierownictwo muzyczne nad spektaklami co roku sprawuje Marta Kluczyńska.

Organizatorami wydarzenia są Muzeum w Nieborowie i Arkadii, Fundacja Trzy Trąby oraz Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków oddział warszawski. Plenerowe prezentacje oper w Nieborowie cieszą się ogromną popularnością. Zeszłoroczny „Czarodziejski flet” przyciągnął aż 2,2 tys. widzów.

Obsada:

Rusałka / Aleksandra Orłowska
Książę / Tadeusz Szlenkier
Jeżibaba / Magdalena Pluta
Księżna/ Aneta Łukaszewicz
Wodnik / Michał Kijewski
Kuchcik / Julia Pliś
Myśliwy / Witold Żołądkiewicz
Łowca / Mateusz Kulczyński
Leśne nimfy / Wioleta Sędzik, Roksana Maciejczuk, Marta Mika
Tancerze / Klara Twardowska, Tomasz Świtlicki, Maciej Kraśniewski, Marta Pieczul, Alisa Makarenko, Anastazja Panasiuk, Jerzy Klonowski

Orkiestra LA SCOPERTA

O autorze